Říjen 2011

Co takhle vydat knížku

31. října 2011 v 10:03 | Rebelka |  Co se chystá
Pokud jste o tom ještě neslyšeli, zbystřete. Ráda bych vám představila jistou akci, na které se mám tu čest podílet a která je... (skromnost stranou) prostě hodně dobrá :D. Propaguje nás už docela slušné množství lidí (ještě jednou děkujeme), takže nebudu dělat ostudu a přihodím svoji špetku do mlýna.
Akce se týká všech, kteří rádi tvoří a alespoň jeden den v letošním roce jim bylo maximálně patnáct let. Čili pokud dobře počítám - ročníky 95 - 2011 :o).
Vím, že návštěvníci mého blogu jsou stejně jako já už dávno, dáááávno za limitem :D, ale i tak si to můžete přečíst - popřípadě přečíst a doporučit někomu z vašeho okolí, kdo splňuje podmínky ;o).

(Dosti podobný článek najdete i na http://blog.blog.cz/ a http://sosaci.net/test/.)


Vezměte do ruky pastelku nebo tužku a zapojte se do soutěže!!!

14. října 2011 v 11:01 | Skřítě z webu |  Co se chystá
Je vám méně šestnáct let a rádi kreslíte či píšete? Jsou pro vás moderní pohádky či povídačky z vašeho kraje chytlavé a zajímavé téma? Pak neváhejte a zúčastněte se nové literární soutěže Urban legends očima dětí v kategorii, která je vám nejbližší - próza, poezie či komiks.
Své příspěvky (v každé kategorii maximálně jeden, tedy dohromady tři) vkládejte na stránkách www.urbal.cz, kde se mimo jiné dozvíte více o tématu urban legends či posílejte na e-mailovou adresu urbal@urbal.cz. Využít můžete také možnosti klasické pošty, kontakt naleznete opět na www.urbal.cz.
A co je vlastně odměnou pro ty nejlepší z vás? Vaše dílo vyjde ve společné knize a tři úplně nejlepší příspěvky ztvární profesionální ilustrátoři do knihy ve formě komiksu!
Takže neváhejte a začněte psát (či kreslit) ještě dnes!
Co jsou Urban Legends
Jedná se o moderní legendu či pověst, která vypráví často vtipný či hrůzyplný příběh, tak jako by se opravdu stal. Často je tato legenda vázána na určitý kraj či oblast. Mezi nejznámější a nejrozšířenější urban legendu se řadí příběh o černé sanitce, která unáší lidi kvůli prodeji jejich orgánů, o tramvajové zastávce, kde se propadají beze stopy lidé či o vlaku, který nikdo neřídí. Urban legendou se nechal inspirovat i sám slavný spisovatel Jaroslav Foglar, když do své knihy Přístav volá vložil postavu tajemného dvouhlavce.
Tyto a podobné povídačky se mezi lidmi šíří častěji než se může zdát a někdy je těžké rozeznat, jestli se jedná o urban legendu či pravdu pravdoucí. V mnoha případech se jedná o legendy, které se váží k určitému místu či kraji, a tak se zřídkakdy v ústním podání dostanou za své hranice.
To je také jeden z důvodů, proč by měla vzniknout kniha urban legend sebraných z celé republiky. A protože nejvíce fantazie a talent na vymýšlení neuvěřitelných příběhů mají odjakživa děti, bude se jednat o knihu, kterou si napíší ony samy.

Vezměte pastelky a přijeďte protáhnout si pastelky!

12. října 2011 v 10:33 | Skřítě |  Co se chystáJedná se o akci Stínadla se bouří, která je určena pro:
a) ty, kteří by si rádi zahráli hru v ulicích, při které zažijí pořádnou dávku dobrodružství a legrace
b) milovníky Foglarovek, kteří by rádi záhady Stínadel vypátrali osobně
c) ty, kteří o Rychlých Šípech nikdy nečetli, ani neslyšeli, ale mají rádi akce typu Tmou a jiné...
d) milovníky akcí pořádaných Sdružením přátel Jaroslava Foglara

Více na: www.stinadla.blog.cz