Květen 2010

Zlato...třpytivé zlato, lákavé zlato, zlato...aneb kterak jsem navštívila výstavu století

10. května 2010 v 18:14 | Skřítě |  Události posledních dní
Větu z nadpisu článku jsem během návštěvy výstavy Zlato Inků slyšela snad tisíckrát. "Slečna" audiovizuální průvodkyně totiž chvílemi mluvila jako zaseknutý gramofón. Výstava se konala v prostorách brněnského hradu Špilberk a tvářila se velmi honostně. Ve skutečnosti bylo za vitrínami pár prvotřídně skvosktných kousků zlata zpracovaných do podoby šperků a nástrojů a celá výstava byla především o čtení, čtení a zase jenom čtení. Výstava to ale byla hezká, přece jen to byli šikovní lidičkové, ti Mayové. Jen nevím, kolik si z tak velkého množství informací zapamatuji. Proto jsem se rozhodla dát si sem něco málo pro připomenutí.
Zlato inků - dubnová výstava na Špilberku


Setkání s Ondříčkem

6. května 2010 v 18:20 | Skřítě |  Můj kulturní deník
Igor Ondříček

Igor Ondříče...ikona Městského divadla v Brně a herec ze všech téměř nejhercovatější :-)
Že ho neznáte? Pak o moc přicházíte! Například o skvělý tanec na podpatcích v komedii Charleyova teta, o pád do scény a úžasnou píseň Javerta v Bídnících, či odhalení identity jednoho z trpaslíků ve Sněhurce. Ale jsou tu i mnnohé další role...například v pohádkách. Igor Ondříček je muž tisíce tváří. Dokáže bravurně bez vlasů zahrát vlasatého, proměnit se v ženu i (při své téměř dvoumetrové výšce) v trpaslíka.
Má talent i charisma...co chtít víc?
Tak s tímto hercem a mým oblíbencem jsem se minulý čtvrtek osobně setkala. Jak k tomu došlo? Jednoduše. V našem městě byla totiž zavedena tradice, díky které k nám "na čaj o páté" jezdí nejrůznější herci a vypráví nám o svých osudech. Nevynechám téměř žádné ze setkání a kvůli Ondříčkovi jsem dokonce oželela jednu přednášku ve škole...nakonec se to ovšem ukázalo jako velice prozíravé, neboť stejně byla suplovaná a setkání na kávě ve mě zanechalo mnohem hlubší dojem, než teorie terapeutických technik. :-)

Káva o šesté


Kdo hledá najde

4. května 2010 v 15:45 | Skřítě |  Události posledních dní


Ronov
Existují jisté věci, kterým jsem během svého života přímo propadla. Krom Dračího doupěte a her podobného typu je to v současné době také jedna hra "naživo", něco mezi larpem a bojovkami ve stylu honby za pokladem. Kde se dočtete víc http://www.geocaching.com/default.aspx
česky a ještě něco navíc. Nechce se vám klikat? aneb na vysvětlenou: