Březen 2010

Přežili jsme aneb dekret na dobrý pocit

31. března 2010 v 11:52 | Skřítě |  Události posledních dní
Novinky cz. nám v nedávné době hlásaly konec světa. Zmiňovala jsem se o tom i zde na Blogu (ne, že bych to brala tak vážně, ale některé věci mě tam zarážely, viz předchozí článek) a včera jsem se dočetla, že urychlování už probíhá a nenastaly žádné větší problémy. Uf :-) Znamená to, že v centru mého zájmu opět převažují malichernosti typu syntax ad... Naštěstí jsou tu ale také jiné události, které člověka udrží na vlně optimismu a zvednou náladu i morálku. Jednou z nich je například včerejší představení divadla Fórum - Výchovná, pojednávající o problematice domácího násilí a způsobech jeho řešení. Překvapující pro mě byla aktivita diváků, kteří se s velkou chutí zapojovali do diskuse a hlavně si několikrát troufli vystoupit na pódium a některou z postav na chvíli zastoupit. Představení se poněkud protáhlo. Nejdříve to to vypadalo, že nestihnu buď večeři, nebo konec, ale dopadlo to dobře. Nic nezasáhlo do ničeho, jen diváci rozuzlili příběh k mojí i všeobecné spokojenosti a navnadili mě tak na studium syntaxe i na zítřejší představení s názvem Jednou prdelí na třech židlích. Doufám, že bude stejně tak dobré, jako včerejší a už teď se nemůžu dočkat! :-) AŤ ŽIJE DIVADLO!!!

Jako z Dana Browna

29. března 2010 v 10:29 | Skřítě z webovek |  Události posledních dní

V obřím urychlovači chystají simulaci Velkého třesku. Pohltí to svět, varují kritici


Když se rozhodnete do něčeho prásknout musí stát hvězdy při vás...

2. března 2010 v 16:46 | Skřítě z webovek + vlastní |  Události posledních dní

Horoskop na neděli 28. 2. 2010

Vaše diplomatické vlohy vás ochrání před samozvanou návštěvou. Připravte se na cesty, ať v podobě služební cesty nebo rodinného výletu. Nedá se vyloučit ani stěhování. Jakákoli cesta vám přinese štěstí nebo užitek. Také můžete potkat dávno ztraceného přítele nebo vzplanete láskou.

Práce: V práci vám půjde od ruky vše, na co sáhnete, a ještě s chutí pomůžete.
Vztahy: Pokud se na vás obrátí o pomoc kolega či přátelé, neodmítejte nikoho.
Peníze: Veškeré smlouvy, které podepíšete, by měly být pro vás velice výhodné.
Zdraví: Je možné, že vás váš organismus upozorňuje, že je nutné si odpočinout.
Tip na dnešní večer: Ač se to zdá nemožné, ví se o vás i za hranicemi. Můžete toho využít k proniknutí na cizí trhy. Partner vám jistě bude stát po boku. Všechno si teď pořádně naplánujte.
------------------------------------------------------------------------------ Sobota byla ve znamení Prodané nevěsty, která mi zvedla náladu o padesát procent, přece jen, divadlo je zkrátka divadlo... A neděle!!!! ....tento den budiž zapsán "do komína bílou křídou"! Nehledě na PŘÍZNIVÉ postavení hvězd, kterému začínám důvěřovat, (jak je v některých výjimečných situacích podobného typu mým dobrým a šíleným zvykem, rozhodla jsem se skočit do všeho po hlavě a hvězd se zeptat teprve následně, aby mi to chuděrky ještě nezmařily...což se nestalo, ba právě naopak)...tak tedy... rozhodla jsem se, že s heslem "nikomu ani muk" odešlu tajné poselství s pracovním názvem "Hrobník" do rukou odborníka na slovo vzatého - ředitele muzikálové scény v Brně, Petra Gazdíka. Věnovala jsem mu je, jako hold jeho hereckému a především pěveckému talentu a čekala, že: a) nic se nestane b) odepíše, že nemá čas c) odepíše, že nemá chuť, prostředky a bla, bla, bla d) stane se zázrak a odepíše cokoli vstřícného...typu, alespoň si to přečtu... světe div se, zázrak se stal, odepsal...!!! Je to gentleman každým coulem, to se musí nechat, protože (ať už je to ve své podstatě pravda, či nikoli), napsal doslova: "Dekuji podivam se na to :)" A už jen to je ta největší satisfakce a ocenění, kterého se mi mohlo dostat. Gazdíkovi třikrát hurá!!!!!!!!! Jestli nedostane Thalii, jsou všichni z komise bloudi!
P.S.: a to, že mám rýmu a doteď se moje tělo cítilo "pod psa" nemění nic na tom, že "můj pes" - to jako můj duševní stav - "udělá hopsa" a s heslem "kdo neskáče, není čech" vyzívám vás ostatní...HOP, HOP, HOP...!!! Tady nejde o to, jestli někdy do hledištních řad zasednou diváci muzikálu Hrobník...ne..o tom tu skutečně není řeč...tady jde o něco jiného... VIDĚT A BÝT VIDĚN není totéž stejně jako BÝT SLYŠEN a BÝT SLYŠEN, či dokonce VYSLYŠEN...mně stačí to první...a vám?