Leden 2010

Lýzátka

30. ledna 2010 v 20:26 | Skřítě - výběr z webovek |  Můj kulturní deník

Lýzátka

"Divadelní představení Lýzátka je jednou velkou party. Počáteční nuda je zahnána tzv. lýzátky, na první pohled nevinnou cukrovinkou, ve skutečnosti však pochutinou způsobující podivné stavy a pocity. V rytmu melodií především ze 70. let se hrají hry, tančí se, svádí, filozofuje a básní.
Divadelní představení Lýzátka je tvůrčím pokusem souboru. Neprošlapanou cestou se dostali k retro férii plné nečekaných a volně přicházejících událostí. Na zkouškách i na večírcích podobných tomu jevištnímu, z nichž si stejně nikdo nic nepamatoval, vytvořili autorský text, jeho vizuální tvar, hudební charakter i choreografické prvky.Aby zachovali alespoň slabé spojení s realitou a nedošlo k uvíznutí v jiném, lákavějším světě, ponechali si svá jména. Jinak bojkotovali fyzikální zákony, zažitá pravidla i připomínky režie.
Divadelní představení Lýzátka je především velkou zábavou, výpravou za hranice všedních dnů a důkazem jejich tvůrčích schopností. Je-li možné sepsat scénář v deseti lidech, je možné vše.

27. ledna v 18:00 v divadelním sále ZUŠ na Kollárově ulici 8 v Blansku - Lýzátka."

Čerpáno od: http://keneu.blog.cz/


Podrobnosti příště...ať máte trošku napětí...

Příběh začíná odjezdem rodičů na dovču, což je sen mnoha mladistvých a volný kvartýr, jak už to bývá, vyprovokuje velkou akci......Skupina "dětiček" totiž nelení a rozjede to...
"Zlýzat se" je docela pěkná metafora, pod kterou si lze představit ladacos lákavého, lež bohužel až příliš návykového a především zábrany odbourávajícího...
Následuje zábavná show, ve které se střídají staré retro písně s hrou na dostihy, Cukr, káva (v jiném podání Cukříček, kávička... :-) ) a dalšími ztřeštěnostmi prováděnými "pod vlivem"
Do "hry" je zatažena i pohybově nadaná babička, která zavzpomíná na staré dobré časy a pěkně to s dětmi rozjede...
K ostatním výkonům bych řekla asi tolik, že všichni hráli s velkým nadšením a překvapující vitalitou. Vyzdvihla bych především výkon Dominika, k němuž bych řekla jen tolik, že byl naprosto dokonalý...hlášky typu: Slyšel jsem, že se otepluje a prej za to můžu já", apod. byly opravdu vtipné, zvláště pro sortu diváků, která se v hledišti sešla... a doplnění hláškou "hrubý" už stačilo k tomu, abych si z večera odnesla totálně vysmátý obličej a příjemný zážitek....
Na výkonu své přítelkyně Keneu musím pochválit především pohybové kreace, které bych v žádném případě nečekala a výrazný projev...takhle "rozjetou" už jsem ji dlouho neviděla :-) Tak ať ti to vydrží ! :-))
Ostatním doporučuji mrknout na face book, kde divadlo Kollárka má svou stránku a kde se dozvíte a uvidíte více... Vaše Skřítě

Nedocenění docenti a víkendové akce

26. ledna 2010 v 12:21 | Skřítě |  Události posledních dní

Horoskop na úterý 26. 1. 2010

Máte zlost na někoho, koho ve skutečnosti máte rádi. Vyražte do boje se svojí náladovostí a pokuste se navrátit svoji ztracenou emocionální rovnováhu. Ke konci dne si budete moci odpočinout, tak toho rozhodně využijte. Dejte si pozor, ať se nemontujete do věcí, do kterých vám nic není. Mohli byste narazit na odpor přátel.

Tak naštvaná tedy jsem, jen co je pravda...docent mi sice zkoušku dal, ale co u toho dělal za cavyky, za to by zasloužil pěkných pár...vejlupek..."jestli on si něco nekompenzuje"...říkala jsem si po odevzdání testu. Docent byl na nás jako generál a test dělal čest jeho nové šarži...prý se uvidí, kdo přežije a kdo nikolï...počkejte si hodinu a půl...jako by nestačilo, že hodinu jsme čekali jeho příchodu...
A pak mi tu někdo do horoskopu napíše, že ho mám vlastně hrozně ráda...
Nu což, dobře je taky dobře a je to poslední zkouška, která mi teď do února zbývala...pak už jen březen a třetí pokus syntaktické štěstěny, věřit nebo nevěřit na zázraky...toť otázka...
Mám chuť dělat cokoli jiného, jen ne školu...maximálně bakalářka to jistí...ale jinak...ten volný večer asi sedne...ne že ne...a odpor přátel...doufám, že zas tak odporní na mě nebudou...jsem přece "malej, ale šikovnej." :-))

A když už jsem u těch přátel...nemohu se navíc nezmínit o páteční akci Deskovky. Smůla byla, že na ní byl účasten jen Šmoula, jistý Honza nebo jak...a velká Sestra s malým velkým bratrem. Ale i tak jsme si to užili...Sabotér mě, jako Skřítě, oslovil nejvíce...svůj k svému :-) , ale Hrady byly taky dobré...jen v nich bylo nějak přešmoulováno :-)) Počkej příště ty Šmudlo! :-)

Sobota...běžky...bájo...jen nohy bolely trošku víc než obvykle...

Neděle...sáňkovačka...to mi vyloženě chybělo...

Dnes...KONEČNĚ PRÁZDNINY!!!


Člověk ani netuší, kam až to může dojít.....

16. ledna 2010 v 11:42 | Skřítě |  Události posledních dní

Horoskop na sobotu 16. 1. 2010

Některý Lev vám může ukázat ty chyby, které jste až doposud dělali a ukázat na dlouhý seznam všeho, co jste nějak zanedbali. K zamyšlení nad nápravami chyb vám bude nápomocna žena, která se postará o pomoc z řady vašich přátel a známých. S negativními myšlenkami můžete zápasit nejvíce v době poledne.

Tak se zase hlásím...přestávám věřit zázrakům...to je kruté zklamání....ale miluji divadlo, Macha, Vlčka, Uličníka, Junáka a jiné, kterých jsem měla na dotyk...ale o tom zase příště, až se zbavím trudomyslnosti z jiných...peprnějších setkání...ještě že mám svou rodinu, přátele a muzikály :-)

Jde to ale dře to

13. ledna 2010 v 10:55 | Skřítě |  Události posledních dní

Horoskop na středu 13. 1. 2010

Dopoledne si budete dělat velké starosti, odpoledne s trochou šibeničního humoru usoudíte, že není ještě tak zle, aby nemohlo být ještě hůř, a vrhnete se do aktivity.

Ja...tak to sedí...právě jsem totiž zdolala kolokvium, na které jsem se učila do dvou do rána a zkoušející pak po nás nakonec chtěla jen povědět něco o úkolu, který jsme ke zkoušce vypracovávali. Budou z nás opravdu velcí psychologové :-) ovšem dobře nám tak!
Hlavní jsou teď úplně jiné věci...například takový syntax...ani by jste nevěřili, jak se dokáže u takové obyčejné konzultace neúspěšného testu člověk zapotit...a protože přesně jak praví můj dnešní horoskop: "nikdy nemůže být tak hrozně, aby nemohlo být ještě hůř"...oznamuji tímto, že hodlám vyvinout veškeré prostředky, abych si titul zázračného dítěte, který mi byl přiřknut kdysi na testu, který jsem dala na bod přesně, opravdu zasloužila.
Jednou jsem tu psala, že věřím na víly...teď je na čase přiznat, že pořád ještě také na zázraky a tímto podávám oficiální žádost, aby se jeden takový v pátek dostavil...doufám, že se přesvědčím o nemožném...ať žije moje vlastní pojetí teorie relativity!

Vánoční šturmování

5. ledna 2010 v 16:15 | Skřítě
Tak tu zase po roce byly jednou Vánoce...a řeknu vám...že vůbec ne tak obyčejné, jak se zpočátku zdály. Komu se například hned tak poštěstí vysekávat stromeček z ledu a slavit Silvestra den předem? Až na nepřátelský kašlací virus se na mně svátky podepsaly více než dobře...tak odpočatá jsem byla snad naposledy v předškolním období...nebo o prázdninách, jenže já jsem ten aktivní tvoreček, co i z nečinnosti udělá činnost.
Chtěla jsem se podrobněji rozepsat o svátečním sentimentu a herní štěstěně, kterou mi přikouzlil snad sám sněhulák Voldy, ale místo toho tu sedím...čtu si Rebelčiny povídky a zmáhá mě spánek...tedy ne, že by Rebelčiny povídky byly tak nudné...právě naopak...ale kdo by po půlce proučené noci a dvou náročných testech nespal?
Nad vodou mě drží vzpomínky minulé, přítomné i budoucí...resp. představy toho jak úžasné budou ty příští Vánoce, Stínadla, rodinná setkání a sesterské pařby...takže zase příště u nějaké příšerně úžasné oslavy všedních dní...Novinkou je, že Hrobník je dokončen...slibuji tedy přepis a zveřejnění a zároveň taky něco...něco co konečně vznikne mou rukou a bude to čtivě velkolepé a jenom moje...tak snad se někdy dočkáte kuřátka...teď dobrou noc...a sladké sny...
VAŠE KMOTRA LIŠKA