Horoskop podle starověkých egypťanů

1. července 2008 v 19:42 | Luna

Přehled jednotlivých znamení:Ø Bůh Anubis byl symbolem hranice mezi životem a smrtí.
Lidé narozeni v tomto znamení milují riziko, dobrodružství a hazard. Nestále se vrhají do nových věcí s očima plných úžasu. Tito lidé milují život, ve kterém se něco děje, svět plný vzrušení. Jejich charakteristickým rysem je cílevědomost. V podstatě jsou sobečtí, dělají, co se jim zrovna zlíbí. Chráněnci boha Anubise jsou nezávislí, jedineční a dokážou se nadchnout pro každou hloupost.
Ø Usir byl bůh podsvětí a vegetace. Symbolizoval nevyčerpatelnost přírody.
Nositelé tohoto znamení jsou lidé s velmi bystrým uvažováním, inteligentní, aktivní a zvídaví. Vždy chtějí věcem přijít na kloub za každou cenu. Svými dotazy můžou být dost nepříjemní. Jakmile se někdo pokusí lhát jim, je mu to k ničemu, zrozenec v tomto období lež stejně odhalí. Ale své pocity dokážou mistrně maskovat, takže ostatní někdy ani neví, co si opravdu myslí. Ve svém chování jsou také nevypočitatelní. Charakterizuje je příklon ke všemu záhadnému a mystickému.
Ø Sutech je podle egyptské mytologie bohem války, bouře a pouště.
Lidé narozeni v tomto období touží po harmonii, duševní rovnováze, ale ta se nikdy nedostaví. Neustále je bude trápit úzkost z nesprávné volby. Jsou to nekompromisní bojovníci za pravdu. Díky své vrozené diplomatičnosti jsou skvělými prostředníky mezi znepřátelenými skupinami, v každé situaci dokážou najít kompromisní řešení. V tomto okamžiku se z boha války stává patron smíření.
Ø Toth je patronem všech astronomů, léčitelů a kouzelníků. Vynikal důmyslem, vynalézavostí a tvořivostí.
Lidé narozeni v tomto období jsou velmi praktičtí, produktivní, pečliví a přesní lidé. Bývají náladoví, podezřívaví a krajně nedůvěřiví. Na ostatní lidi působí tajemně a hloubavě, skrývají v sobě jakési tajemství o řádu bytí. Zrozenci jsou velmi obětaví a dokážou pomoci, toho ale ostatní často zneužívají. Ve společnosti a v lásce jsou spíše ostýchaví a bázliví. Málokdy dávají najevo své city, které jsou ovšem hluboké a silné.
Ø Bohyně Sachmet je symbolem světla a jasu. Je to lví bohyně, strážkyně pekla a spravedlnosti.
Lidé, narozeni v tomto období, se vyznačují pevnou vůlí, sebevědomím, cílevědomostí a vytrvalostí. O sobě nemají pochybnosti, považují se za nejlepší. Mají silný instinkt. Mají skvělé pozorovací schopnosti, všímají si věcí, o které ostatní vůbec nezavadí.
Ø Geb symbolizuje mateřství, bdí nad plodností, úrodností a sklizní.
Lidé narození v tomto znamení jsou pravýmiromantiky, žijí ve svých snech o hrdinných princích, krásných a křehkých princeznách a zlýchčarodějnicích, které chtějí překazit jejich společné štěstí. Bytostně touží po harmonickém aklidném životě. Ale jelikož dobře vědí, že sen je pouhým snem, trpí pesimistickou povahou.Jsou spolehliví, zdrženliví, skromní a klidní.Vynikají v umění empatie, druhýmrozumějí, chápou jejich bolesti a starosti jako málokdo.Zrozenci tohoto období jsoupilní, pečliví, při řešení pracovních úkolů potřebují čas na rozmyšlenou, nikdy na něnespěchejte.V lásce jsou milí, citliví, starostlivě láskyplní.
Ø Horus s ptačí hlavou je synem bohyně nevyčerpatelné štědrosti Eset a boha Usira. Chránil divokou zvěř.
Lidé narození v jeho znamení vynikají touhou po seberealizaci. Mají vrozenou potřebu uplatnit se. Vyznačují se vynalézavostí, obratností, sílou a vynikající paměťí. Dokážou nahromadit neuvěřitelné množství informací, jsou skvělými řečníky, v diskuzi jim nikdo nestačí. Jejich upovídanost je pověstná. Chcete-li skutečně něco uchovat v tajnosti, raději jim to neříkejte. Jsou roztržití, jejich zájmy se tříští a také postrádají trpělivost. V lásce jsou zato velmi vynalézaví, jsou mistry flirtu.
Ø Eset je nejznámější egyptskou bohyní, je pokládána za dárkyni a ochránkyni života. Věrná a oddaná Eset je posilována vroucí láskou ke svému manželovi Usirovi.
Lidé narozeni v tomto znamení jsou všestranně nadaní a charakterizuje je klidná a trpělivá povaha. Mají v sobě hlubokou sílu a vůli. Jejich kreativita, fantazie a hravost nemají konkurenci. Bývají přizpůsobiví a nebrání se ničemu novému. Rychle se rozhodují a spoléhají spíše více na vlastní dojmy a zkušenosti, než na rady druhých. Většinou jsou to optimisté, ve kterých vždy přežívá naděje. Jsou to přirozeně veselí, vtipní a společenští lidé.
Ø Krásná bohyně Mut byla manželkou boha Amona a je jednou z nejstarších egyptských bohyň. Měla lidskou podobu a supí čelenku na hlavě.
Z těchto lidí vyzařuje osobní kouzlo a bystrost, dokážou chápat podstatné v mezilidských vztazích. Jsou obdařeni předvídavostí, intuicí a přitažlivostí. Někdy jsou ale poněkud netrpěliví.Jsou též praktičtí a dokážou si zorganizovat své úkoly. Vyhovují cizím přáním a vždy přijdou na pomoc. Když se jim něco nelíbí, dokážou vybuchnout, ale to však netrvá dlouho. Jejich smysl pro krásu se pojí s tvůrčím nadáním.Úspěch i peníze jsou pro ně důležité, ale zároveň potřebujou cítit obdiv a uznání.
Ø K nějvýznamějším bohům starověkho Egypta patřil Amon - je bohem vzduchu a dechu, také bůh plodnosti, jeden z hlavních stvořitelů života na zemi. Později se jméno Amon spojilo se jménem slunečního boha Rea.
Staří egypťané věřili, že narodit se v tomto znamení znamená veliké štěstí. A to proto, že život poskytne těmto zrozencům velké příležitosti. Jsou oroginální, nezávislí, plní geniálních myšlenek. Jsou to v podstatě realisté až utopisté, vždy věří v lepší zítřky. Rozhodně by se jim jejich nápady ale neměly vymlouvat, jelikož jsou pozoruhodně paličatí a za svými ideály kráčí, ať to stojí co to stojí. Pověstná je jejich fantazie a nadšení pro věc. V citech jsou velkorysí, někdy možná až příliš. Někdy sice máte pocit, že jim na vás vůbec nezáleží, ale nenechte se zmýlit. Jejich city jsou upřímné, pouze poněkud zdrženlivé. Bývají věrnými, oddanými a spolehlivými přátely.
Ø Hathor byla vládkyní žen a patronka zasvěcených, symbolizovala smrt a znovuvzrození. Ochraňovala ženy a děti a pomáhala ženám při počení a porodu.
Nositelé tohoto znamení jsou moudří. Svými myšlenkami a nápady často šokují okolí, které je nechápe.Tito lidé jsou originální za každou cenu, vydělují se ze společnosti a ohrnují nos nad druhými.Chtěli by, aby všechno klapalo podle jejich řádu. Domnívají se, že dospěli k dokonalosti.Jenom je raději nekritizujte, boží dokonalosti se nic nevytýká, boží dokonalost je prostě dána a vy se s ní musíte vyrovnat. Jsou to velmi oddaní, vděční a milující partneři, kteří vás nikdy nenechají padnout do prachu životních cest.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama